Ο Λοκρός ξεκίνησε τη νέα χρονιά από εκεί που άφησε την προηγούμενη, πήρε τη νίκη μέσα στην Αμφίκλεια επί του Άρη με 53-90 και παρέμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας!

Η ομάδα της Αταλάντης επιβεβαίωσε τα προγνωστικά, επιβάλλοντας πλήρως το ρυθμό της στο β’ ημίχρονο απέναντι στον Άρη που τουλάχιστον για ένα ημίχρονο ήταν ανταγωνιστικός δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία.

Ο Λοκρός ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, βρήκε λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε με 16-24 στο τέλος του α’ 10λεπτου.

Ο Άρης Αμφίκλειας αντιστάθηκε, μείωσε σε 25-26 στο 13΄ενώ πέρασε μπροστά και με 29-28, για να απαντήσει η ομάδα της Αταλάντης ένα ένα δικό της σερί 0-8 προσπερνώντας εκ νέου στο σκορ με 29-36, με το ημίχρονο να τελειώνει με 32-44 που ήταν και η μέγιστη διαφορά στο πρώτο μέρος.

Κάπου εκεί κρίθηκε και το ματς, με τον Λοκρό να μην έχει πρόβλημα στη συνέχεια, φτάνοντας στην επικράτηση με 53-90.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ντάνος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-24, 32-44, 43-65, 53-90.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Ζωγράφος, Ντερβισάι, Μώρος 3, Μιχέλης 4, Πιπέρας, Χαρατσής 21 (1), Τσεκούρας 12 (1), Παπαναγιώτου 4, Μπάτσος, Καστάνας 9.

ΛΟΚΡΟΣ (Μάτος): Τσαρούχας 4, Κοσμετάτος Ευ., Κοσμετάτος Γ. 21 (3), Βερούσης 8, Τότσι 6, Μάτος Αν. 19 (1), Μάτος Αγγ. 31 (4), Σοροπάνης.