20170326_221529received_10212375532205527

Σημαντική νίκη για την ομάδα μας για την 1η αγωνιστική των play-off απέναντι στον μαχητικό Αίαντα Αυλίδας με σκορ 67-60!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον φίλαθλο κόσμο της περιοχής μας για την παρουσία του και την σημαντική βοήθεια του, στο να καταφέρει η ομάδα μας να κατακτήσει αυτή την πολύ σημαντική νίκη!

Μετά τον αγώνα πλούσιο δείπνο προσέφερε εκ των χορηγών της ομάδας μας «Ταβέρνα Κωτσούλας ο κυνηγός» στο Πολύδροσο Φωκίδας!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον ιδιοκτήτη της ταβέρνας «Κωτσούλας ο Κυνηγός» κ Λουκά Βέλλιο που είναι κοντά στην ομάδα μας από το ξεκίνημα του συλλόγου μας!

Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή με τον Απόλλωνα Χαλκίδας στην Χαλκίδα!

Ακολουθεί η ανάλυση του eviabasket του αγαπητού φίλου Παναγιώτη Νικολάου.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 67-60

Σε ένα ματς για γερά νεύρα, με κύριο χαρακτηριστικό τις καλές άμυνες και το πάθος για τη νίκη, ο Άρης Αμφίκλειας έκανε το πρώτο βήμα για την άνοδο στην Α” ΕΣΚΑΣΕ κερδίζοντας τον Αίαντα Αυλίδας με 67-60.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί μετά την πρώτη περίοδο παρότι αγωνίστηκαν από νωρίς χωρίς τον Μιχέλη που τραυματίστηκε, ξεφεύγοντας με 39-33 στο ημίχρονο και 55-40 στη γ΄περίοδο έχοντας για κύριο εκφραστή στην επίθεση τον Μώρο που πέτυχε 29 πόντους κάνοντας ατομικό ρεκόρ στη φετινή σεζόν.

Ο Αίαντας πάντως δεν τα παράτησε και με επιμέρους σκορ 9-20 γύρισε στο ματς μειώνοντας σε 64-60.

Οι γηπεδούχοι με καλές επιλογές στο τέλος κράτησαν τη διαφορά και μαζί τη νίκη με τελικό σκορ 67-60 κάνοντας το πρώτο βήμα για την άνοδο στην Α” ΕΣΚΑΣΕ.

Καλύτεροι των νικητών οι Μώρος και Παπαδάκης.

Από τον Αίαντα Αυλίδας πολύ καλός ο Τσιώλης και ο Μαλισιόβας.

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-21, 18-12, 16-9, 12-18.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Γκόλφης, Μώρος 29 (2), Μιχέλης 4, Κάτσικας 1, Παπαδάκης 18 (3), Νικόλοβ 1, Χούμπα 2, Τσεκούρας 7, Πουλάκης 1, Γεωργόπουλος 2.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Πολίτης, Δεληκώστας, Μαρίνης, Μαλισιόβας 18 (1), Κόκκορης, Παπαχαραλάμπους, Μπαλτάς 6 (2), Τσιώλης 26, Χαϊντούτης 2, Βασιλείου, Κόφφας 8.