Νικηφόρο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον Άρη Αμφίκλειας που επικράτησε στην έδρα της Αναγέννησης Λαμίας με 70-57.

Οι γηπεδούχοι μετά την πρώτη περίοδο που ο αγώνας ήταν ισορροπημένος (18-17) επέβαλαν το ρυθμό τους και με πολύ καλή άμυνα που έφερε εύκολους πόντους σε αιφνιδιασμούς, έφερε τους ”κιτρινόμαυρους” στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 39-23.

Στο β’ ημίχρονο η διαφορά διατηρήθηκε σταθερά σε διψήφιο νούμερο, με τον Άρη να φτάνει στην τελική επικράτηση με +13 πόντους (70-57).

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Πανουργιά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 39-23, 53-40, 70-57.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Βέλλιος): Χαρατσής 27 (2), Ζωγράφος, Καστάνας, Μιχέλης 2, Κατσαρός 6, Καλπούζος, Φωτητζόγλου 11, Χαλβατζής, Φίλιντας 5 (1), Κολιούκος 2, Κουρέπης 17, Μωράκης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Κουμπούρας Δ., Γαλανός 12, Αλεξόπουλος, Κουμπούρας Β. 27 (3), Μαυράκης 2, Πάλλας, Τσιαπραζής 4, Βαλασίδης 12, Τσίκνας, Ιωαννίδης.