Με μια πολύ καλύτερη ομάδα με σαφή στόχο την άνοδο στην Γ Εθνική και τον πρωταγωνιστικό ρόλο και εκεί την επόμενη αγωνιστική περίοδο η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ 103-52.

Στα θετικά του αγώνα  η συμμετοχή των μικρών της ομάδας μας για αρκετά αγωνιστικά λεπτά.

Περισσότερα από το sterea basket

Το 2/2 στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ πέτυχε η ΧΒΑ που επικράτησε του Άρη Αμφίκλειας με σκορ 103-52. Η ομάδα της Χαλκίδας ήταν ανώτερη σε όλο το παιχνίδι, φτάνοντας με χαρακτηριστική ευκολία στη νίκη, πετυχαίνοντας έτσι το 2/2 στο ξεκίνημα της σεζόν.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν από εκεί που σταμάτησαν την πρώτη αγωνιστική και δεν άφησαν τον Άρη Αμφίκλειας να τους δημιουργήσει εμπόδια. Στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 17 πόντους (44-27) και στη συνέχεια του παιχνιδιού, επέκτειναν το προβάδισμά τους, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 103-53.

Πρώτος σκόρερ από την ΧΒΑ ο Μπρατσιάκος με 19 (3) πόντους, ενώ ακολούθησε και ο Πελεκούδας με 16. Από τους φιλοξενούμενους ο Μώρος είχε 16.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-14, 44-27, 75-38, 103-52.

ΧΒΑ (Μπρατσιάκος-Μπρούζος): Ντουζίδης 4, Μπρατσιάκος 19 (3), Σταθόπουλος 9, Κοσμετάτος 11 (2), Κατσούλας 9 (1), Βογιατζής 2, Χατζηστάμου 11 (1), Τσιριμώκος 6 (2), Χοροζίδης 8, Πελεκούδας 16, Στεφάνου 8 (2), Τσουμάνης.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Στιβαχτής 4, Μώρος 16 (1), Μιχέλης 3, Ζανιάς 3, Παπαδάκης 11 (3), Νκόλοφ 1, Κουρέπης, Τσεκούρας 8, Καστάνας 8 (2), Στρωτός.