Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα για τον Άρη Αμφίκλειας που επικράτησε στο ντέρμπι της αγωνιστικής της Μαλεσίνας με 79-64.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν αμφίρροπος, με τον Άρη να προηγείται με 41-38. Στο τρίτο 10λεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, βρήκαν λύσεις στην επίθεση παίζοντας παράλληλα και πολύ καλή άμυνα ξεφεύγοντας στο σκορ με 62-47 για να επικρατήσουν τελικά με +15 πόντους.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-22, 41-38, 62-47, 79-64.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Βέλλιος): Χαρατσής 9 (1), Τσεκούρας 2, Μιχέλης 15 (2), Κατσαρός 2, Καλπούζος 9, Φωτητζόγλου 22, Φιλίντας, Κολιούκος, Κουρέπης 20 (3).

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Γκιζόγιαννης): Καραμίντζος 9, Κανακάρης 6 (2), Κάβουρας 2, Δημητρός 2, Παπακωνσταντίνου, Παϊσιος, Ιωακείμ, Ψωρομίτας, Γκιζόγιαννης 33 (3), Τσελεκούνης 4, Μαλέρδος, Καλογερόπουλος 8.