Αήττητος παρέμεινε στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας (β’ όμιλος) ο Άρης Αμφίκλειας, κερδίζοντας στον πρώτο αγώνα μακριά από την έδρα του, τον ΑΠΣ Λαμίας με 65-72.

Οι φιλοξενούμενοι με πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Φωτητζόγλου (13 πόντοι στην α’ περίοδο) προηγήθηκαν με 12-19 στο 10′ ενώ έκλεισαν το ημίχρονο στο +8 (31-39).

Στη γ’ περίοδο ο ΑΠΣ Λαμίας με 4 εύστοχα τρίποντα επέστρεψε στη διεκδίκηση του αγώνα μειώνοντας στον πόντο (53-54).

Στην τελευταία περίοδο ο Άρης Αμφίκλειας με καλύτερες επιλογές και ψύχραιμος από τη γραμμή των βολών, έφτασε στη νίκη με τελικό σκορ 65-72.

Τα στιγμιότυπα του παιχνιδιού μπορείτε να τα δείτε πατώντας εδώ!

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-19, 31-39, 53-54, 65-72.

ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ (Μπλουχάρης): Γκόγκα, Θέος, Χαρίλας 16, Πατσαρίδης, Μπεσίνης 12, Αλβανός, Κεφαλληνάκης 19 (4), Νικολάου, Καραχρήστος, Κουράκης, Κονδύλης 18 (3).

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Βέλλιος): Χαρατσής 9 (1), Ζωγράφος 4, Μιχέλης 10 (2), Κατσαρός, Παρασκευάς, Φωτητζόγλου 25, Κολιούκος, Κουρέπης 24, Χαλβατζής.