Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα!

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 68-61

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ πανηγύρισε ο Άρης Αμφίκλειας, που επικράτησε εντός έδρας του Απόλλωνα Λιβαδειάς με σκορ 68-61.

Πρώτη ήττα με τον Παπούλια στον πάγκο της, η ομάδα της Λιβαδειάς και 2η συνολικά στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με τον Άρη Αμφίκλειας να έχει ένα μικρό προβάδισμα (16-13). Το παιχνίδι πήγε στη συνέχεια πόντο πόντο και το ημίχρονο τελείωσε με 30-29 υπέρ των γηπεδούχων.

Η ομάδα της Αμφίκλειας προηγήθηκε με 46-39 στο 30’ και με 63-53 στο 35’, όμως σε αυτό το σημείο η ομάδα του Παπούλια αντέδρασε, μειώνοντας σε 63-61 με 1:30 να μένει για τη λήξη.

Εκεί, ο Καστάνας με 2/2 βολές έκανε το 65-61 και ακολούθησε άστοχο τρίποντο του Τερματζίδη, για να διαμορφωθεί το τελικό 68-61.

Ο Τσεκούρας ‘κουβάλησε’ τον Άρη επιθετικά με 25 πόντους στο ενεργητικό του, πραγματοποιώντας ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Διαιτητές: Ντάνος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-13, 14-16, 16-10, 22-22.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Στιβαχτής, Μώρος 7, Μιχέλης 6 (1), Καστάνας 13 (2), Παπαδάκης 8, Νικόλοβ, Βουρτζούμης 7, Τσεκούρας 25, Ζανιάς, Αλλίου, Χατζής 2, Στρωτός.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Παπούλιας): Λεοντίου 3, Κωτσαδάμ 2, Τερματζίδης 8, Μακρής 9 (1), Ζάμπας 7 (1), Παππάς 6, Γιατζητζόγλου, Σταμέλος, Καρφάκης 13, Σκαλτσάς 13.