Στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής, ο Σύλλας έπιασε καλή απόδοση και επικράτησε του Άρη Αμφίκλειας 80-54, διατηρώντας το αήττητο στο φετινό πρωτάθλημα.

Η διαφορά πάντως δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς, καθώς ο Άρης Αμφίκλείας ήταν ανταγωνιστικός μέχρι το 30′ αλλά μετά έμεινε από… δυνάμεις, έχοντας ταξιδέψει στην Αιδηψό με μόλις 7 παίκτες.

Στο ημίχρονο ο Σύλλας προηγήθηκε με 39-34, ξέφυγε με 58-47 στο 30′ με πόντους κυρίως από τον Παπαργυρόπουλο στην τρίτη περίοδο και έφτασε στη νίκη με 80-54 ανεβάζοντας την απόδοση του στο τελευταίο 10λεπτο.

Από τους νικητές ο Γ. Ρουμελιώτης ήταν ο πρώτος σκόρερ με 24 πόντους και τον ακολούθησε ο Παπαργυρόπουλος με 19 πόντους.

Από τον Άρη Αμφίκλειας οι Χαρατσής, Κουρέπης σημείωσαν από 18 πόντους.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-20, 39-34, 58-47, 80-54.

ΣΥΛΛΑΣ (Ρουμελιώτης Θ.): Φύκας 13 (1), Αγαπητός 3 (1), Φώτου 2, Φακίτσας 3 (1), Ρουμελιώτης Γ. 24 (4), Αποσκίτης 9 (1), Χράπαλος 4, Κουκουρίκος, Χαντζής, Αγκόλλι 3 (1), Μπόλης, Παπαργυρόπουλος 19.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Μώρος): Χαρατσής 18, Μιχέλης 2, Αυγερινάκος, Τσεκούρας 2, Παπαναγιώτου 11 (1), Κουρέπης 18 (3), Μάμαλης 3.