Δεν τα κατάφερε η ανδρική μας ομάδα απέναντι στον Γ.Σ. Αυλίδας, η ομάδα μας ηττήθηκε δίκαια με σκορ 58-73.

Επόμενος αγώνας στις 6 Ιανουαρίου στην Αυλίδα με τον Αίαντα Αυλίδας

Ακολουθεί η ανάλυση του αγώνα από το eviabasket του Παναγιώτη Νικολάου!

Πέρασε από την Αμφίκλεια ο Γ.Σ. Αυλίδας!

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 58-73

Νικηφόρο πέρασμα για τον Γ.Σ. Αυλίδας από την έδρα του Άρη Αμφίκλειας με σκορ 58-73 σε ένα παιχνίδι που αναμενόταν να γίνει ντέρμπι όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «κλειδώσουν» στο δεύτερο ημίχρονο επιθετικά την ομάδα του Τριπηλόπουλου και έφυγαν με το διπλό.

Ο Άρης Αμφίκλειας είχε την ατυχία να δει τον Μώρο να τραυματίζεται και να μην συμμετέχει στο δεύτερο ημίχρονο, κάνοντας έτσι πιο εύκολο το έργο της ομάδας της Αυλίδας, καθώς ως τότε, ο Μώρος αποτελούσε την κύρια απειλή κάτω από το καλάθι για την ομάδα του Φραγκούλη.

Κορυφαίος αναμφίβολα από πλευράς Γ.Σ. Αυλίδας ο Κατσούλας με 23 πόντους.

Με αυτή τη νίκη ο Γ.Σ.Αυλίδας ξεφεύγει από τις τελευταίες θέσεις βάζοντας τις βάσεις για καλύτερη πορεία και καλό πλασάρισμα στη συνέχεια, ενώ αντίθετα ο Άρης με αυτή την ήττα μπλέκει για τα καλά σε περιπέτειες.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-22, 17-23, 11-15, 13-13.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Στιβαχτής 3 (1), Μώρος 18 (2), Μιχέλης 10 (1), Κατσίκας 2, Παπαδάκης 8 (2), Νικόλοβ 4, Χούμπα 2, Τσεκούρας 5 (1), Τσιαπραϊλης 6.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Φραγκούλης): Αχματιώτης 8 (2), Κατσούλας 23 (1), Σολδάτος 2, Σέφκας, Φραγκούλης 4, Κωνσταντόπουλος 2, Μουντζής 4, Τσίτσης 16, Βασιλείου 14.