ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας με σκορ 69-50 απέναντι στην Αναγέννηση Λαμίας ,η νίκη αυτή ισοδυναμεί με την κατάκτηση της 1ης θέσης του ομίλου μας και την άνοδο στην Β’ κατηγορία της Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε.
Ευχαριστούμε θερμά το κόσμο που ήρθε και συμπαραστάθηκε στην ομάδα μας!

Ακολουθεί η ανάλυση του αγώνα από το eviabasket

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 69-50

Την άνοδο για πρώτη φορά στην ιστορία του στη Β” ΕΣΚΑΣΕ πανηγυρίζει από το απόγευμα της Κυριακής ο Άρης Αμφίκλειας που επικράτησε στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής της Αναγέννησης Λαμίας με 69-50 σφραγίζοντας την άνοδο μια αγωνιστική πριν ολοκληρωθούν τα play-off!

Οι γηπεδούχοι μετά την πρώτη περίοδο επέβαλαν το ρυθμό τους, έσπασαν την πιεστική άμυνα της Λαμίας, εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο την απουσία του Χρ.Τσακωνίτη για την Αναγέννηση και έφτασαν δίκαια και άνετα στην τελική επικράτηση με 19 πόντους διαφορά.

Μάλιστα στην τελευταία περίοδο οι πρωταθλητές πλέον, έδωσαν χρόνο συμμετοχής στους πιτσιρικάδες γιορτάζοντας την άνοδο στη Β” ΕΣΚΑΣΕ!

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-16, 18-10, 17-14, 21-10.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Ποζιός 6, Σεβαστής, Μώρος 10, Μιχέλης 6, Χούμπα 3 (1), Παπαδάκης 11, Σύρος, Κουρέπης, Τσεκούρας 14, Ζανιάς, Τσαρπαλής 6 (1), Τσιαπραϊλης 13.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Στασινός, Καραχάλιος, Αντωνόπουλος 4, Κιούσης 2, Τελώνης 4, Καλαντζλής, Λύκος 10, Ζιάκας 7, Λασπιάς 10, Τσακωνίτης Χ., Γαλάνης 6, Μούχο 7.