Μεγάλη νίκη για την ανδική μας ομάδα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε. με σκόρ 63-56!

Παρόλο τα πολλά προβλήματα τραυματισμών(Ποζιός,Τσαρπαλής,Σύρος,Χατζής και Μώρος στην έναρξη του αγώνα) η ομάδα μας βρήκε τον τρόπο έστω και με 7 παίκτες(του ανδρικού τμήματος) και πήρε αυτήν την σημαντική νίκη!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που ήρθε και συμπαραστάθηκε στην ομάδα μας, καθώς και την τιμή που μας έκανε και ήταν κοντά μας ο coach κ Χασόπουλος!!

Ανάλυση του αγώνα από το eviabasket του Παναγιώτη Νικολάου

Β” ΕΣΚΑΣΕ Β” ΟΜΙΛΟΣ
Ανατροπή και “κιτρινόμαυρη” επικράτηση!

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 63-56

Μεγάλο ντέρμπι στην πρεμιέρα της Β” κατηγορίας για το β” όμιλο, με τον Άρη Αμφίκλειας να κερδίζει τον Οπούντιο αλλά και τα προβλήματα τραυματισμών του, επικρατώντας τελικά με 63-56.
Η διαφορά των 7 πόντων υπέρ του Άρη ήρθε στο τέλος, με καθοριστικά τρίποντα από τους Τσεκούρα και Κάτσικα και ενώ το Μαρτίνο μπήκε με προβάδισμα στο σκορ στην τελευταία περίοδο.

Στο ημίχρονο ο Άρης προηγήθηκε με 29-27, με τον Οπούντιο να περνάει μπροστά στη γ” περίοδο με 45-49.

Στο τελευταίο και καθοριστικό 10λεπτο, το σκορ έμεινε για αρκετή ώρα στο 45-50 για να ξεκινήσει κάπου εκεί η αντεπίθεση των γηπεδούχων
Ο Κάτσικας με τρίποντο μείωσε σε 48-50 και ο Χούμπα με καλάθι και φάουλ έβαλε μπροστά στο σκορ τους “κιτρινόμαυρους” με 51-50.

Το ντέρμπι πήγε στον πόντο και ο Τσεκούρας με τρίποντο έγραψε το 61-56 για να τελειώσει κάπου εκεί ουσιαστικά ο αγώνας!
Από τον Άρη απουσίαζαν οι Ποζιός, Χατζής, Τσαρπαλής, Σύρος ενώ ο Μώρος τραυματίστηκε και αποχώρησε μόλις στο 2′ της αναμέτρησης.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Μασλατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 13-11, 16-22, 18-7.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Χασόπουλος): Ζανιάς, Στιβαχτής, Μώρος 1, Μιχέλης 3, Κάτσικας 10 (2), Παπαδάκης 20 (2), Κουρέπης, Χούμπα 3, Τσεκούρας 10 (1), Γεωργόπουλος 8, Τσαπραϊλης 8.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ (Μάτος): Παπαγεωργίου, Τραγογιάννης, Καλιάτσος 4, Κοτσάλας, Τσακανίκας 24, Τσέρτος 2, Σέττος 4, Σωτηρίου, Δημάκης 7, Δαραμάρας, Θεοδώρου 15.%ce%b1%cf%81%ce%b7%cf%83-%ce%b1%ce%bc%cf%86%ce%b9%ce%ba%ce%bb%ce%b5%ce%b9%ce%b1%cf%83%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7-%ce%bc%ce%b5-%cf%87%ce%b1%cf%83%ce%bf%cf%80%ce%bf%cf%85%ce%bb%ce%bf